Blog je zrušen

Výstraha na silný a velmi silný vítr

Platí od: 24.9.2010 6:00 do 25.9.2010 8:00
Pro kraje: Jihočeský, Vysočina, Královéhradecký, Pardubický, Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký, Moravskoslezský. Pozn.: Výstraha na velmi silný vítr platí pro kraje Vysočina, Jihomoravský a Zlínský, pro ostatní uvedené kraje platí výstraha na silný vítr.
Nad západní Evropu postoupí tlaková níže, v jejíž týlu se bude udržovat studená fronta. Ta by počasí v Česku měla ovlivnit během soboty, neděle a pondělí, ještě před ní ovšem výrazně zesílí jižní vítr (vytvoří se husté izobary). Vítr by měl dosahovat v nárazech až 20 m/s, v krajích Vysočina, Jihomoravský a Zlínský ojediněle i 25 m/s. Právě proto v těchto třech krajích platí výstraha na velmi silný vítr, v ostatních uvedených krajích na silný vítr. S přechodem fronty se vítr stočí na západní a zeslábne, bude foukat v neděli do 7, jinak do 5 m/s.

Doporučení ke zmírnění následků jevů: Nezdržovat se v lese, hrozí nebezpečí pádu stromu. V uvedených krajích radši nekonat venkovní aktivity, vítr by mohl cokoliv překazit. Chůze proti větru by v nárazech mohla být velmi obtížná. Sledovat můj web nebo web ČHMÚ kvůli případným změnám či úpravám.

Vydal: Marek/Stormchasing web


  
Komentáře k článku

jan říká
23.09.2010

Jak říkáš že vítr nebude tak strašný tak proč teda vydáváš 2 stupen ? řekl bych že to bude stačit pouze na žlutou barvu opravdu to tak hrozné nebude

radek říká
23.09.2010

V Německu byly dnes pozorovány slabší bouřky ty ale k nám nedorazí ale za to bychm se měli připravit na deštivější charakter počasí a měli bychom si také zvykat na chladnější dny a také rána které mohou být hlavně příští týden mrazivá prostě podzimní ráz počasí!

Marek pocasi-funa.blogy.in-pocasi.eu/ říká
23.09.2010

Zdar, máš pravdu že bude foukat vítr, ale nebude to tak strašné . Má foukat pouze ,,čerstvý\\\\\\\'\\\\\\\' vítr, sice budou nárazy něco do 15 m/s, od vyšších poloh možná i více, ale nic více.\\r\\nVložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden (slovy): (požadováno)

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí